“ქართულ ოცნებაში” აკრიტიკებენ ევროკავშირის უმაღლეს წარმომადგენელს, რომელიც საქართველოდან რუსული ჯარების გაყვანას ითხოვს.
შოთა ხაბარელის განცხადებით, ევროკავშირის უმაღლესი წარმომადგენელი ამბობს, რომ კაია კალასი “საქართველოს დაუძინებელი მტერია”.
ამის შესახებ შოთა ხაბარელმა ჟურნალისტის საპასუხოდ განაცხადა, რომელმაც უთხრა, რომ კაია კალასის ხელმძღვანელობით, ევროკავშირის სამუშაო დოკუმენტში, რუსეთთან მოლაპარაკებების პირობებში, საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან რუსული ჯარის გაყვანაც მოიაზრება.
კაია კალასი არის ზუსტად საქართველოს მოწინააღმდეგე ადამიანი. მეორე განცხადებებს როგორს აკეთებს, საქართველოს საწინააღმდეგოს. კაია კალასს ძალიან დიდი პრობლემები აქვს თვითონ თავის ევროპაში, თვითონ თავისთან ბრიუსელში. მერე ძალიან კარგი [ჩვენთვის სასარგებლოს რომ ითხოვს], შეიძლება გამონათების წერტილები იყოს ზოგიერთჯერ, მაგრამ მე ასე ვთვლი, ის არის ჩვენი ქვეყნის დაუძინებელი მტერი,” – ამბობს შოთა ხაბარელი